top of page

Два лета недељно из Будимпеште за ЦГ

Влада у Будимпешти позвала је на јачање економских и туристичких веза Мађарске и Црне Горе. Мартон Нађ, министар националне економије, разговарао је у четвртак са Владимиром Мартиновићем, црногорским министром туризма, саопштило је његово министарство.



Нађ ​​и Мартиновић су разговарали о међународним трендовима који утичу на привреду и туристички потенцијал региона, као и о могућим областима за продубљивање билатералне сарадње, наводи се у саопштењу Министарства националне економије.


Нађ ​​је рекао да је Црна Гора важан партнер за Мађарску, напомињући да је билатерални трговински промет у 2023. години достигао близу 100 милиона евра. Мађарске инвестиције у Црној Гори достигле су 314 милиона евра у 2022. години, чиме је та земља Западног Балкана била 21. дестинација за мађарски капитал те године.


Нађ је поздравио чињеницу да је више од 4.300 црногорских туриста у првој половини ове године у Мађарској остварило преко 11.000 ноћења, што је повећање броја туриста за 39 одсто и повећање броја ноћења за 42 одсто у односу на прошлу годину.


Два недељна лета између Будимпеште и Подгорице, како је рекао, представљају солидну основу за развој туристичких односа. Нађ ​​је такође истакао подршку Мађарске интеграцији Црне Горе у Европску унију, рекавши да је земља спремна за чланство у ЕУ, што би такође било од користи за блок.

Comments


bottom of page