top of page

Мађари купили удео у две српске компаније

Између мађарске компанија "МВМ" и српске "Манекс групе" данас је потписан уговор о купопродаји. Њиме би мађарска компанија требало да стекне 33,4 посто удела у компанијама Енерготехника - Јужна Бачка, Нови Сад и Електромонтажа Kраљево.



Kако је саопштено, две компаније које су предмет трансакције су водеће компаније на тржишту изградње енерегетске инфраструктуре у Србији, са вишедеценијским иску-ством и одличним референцама.


"Ова аквизиција је одлична прилика за мађарску електропривреду, односно МВМ Групу, да постепено повећава своје присуство у Србији и региону Западног Балкана у складу са својом стратегијом регионалног ширења", наведено је у саопштењу.


Власник Манекс групе Драгољуб Збиљић оценио је да је реч о великој част за компа-нију, али и велико признање за Србију.


"Чињеница да је једна од највећих енергетских компанија у Европи препознала нас квалитет, знање и стручност али и нас карактер, чини нас поносним. Истовремено, ово је остварење наше визије да послујемо на тржишту Европске уније, јер дубоко верујемо да испуњавамо све стандарде и критеријуме које то тржиште захтева”, изјавио је он.

bottom of page