Иако је влада подржала недавну одлуку ЕУ о даљим испорукама оружја Украјини, покренула је „лажљиву билборд кампању против опозиционих партија и политичара” оптужујући их да су проратни, рекао је посланик опозиционе Демократске коалиције. Чаба Молнар.
Он је на онлајн конференцији за новинаре рекао да је министар спољних послова Петер Сијарто такође гласао за повећање финансијског оквира ЕУ који покрива додатне испоруке оружја Украјини за 3,5 милијарди евра. Напоменуо је да, иако је мађарски премијер већ гласао за 11 пакета санкција ЕУ, он код куће „хушка против ЕУ“.
„Виктор Орбан је необуздан у томе да лаже Мађаре о рату, санкцијама и инфлацији“, рекао је Молнар.
Владајући Фидес је у свом одговору саопштио да су лидер ДК Ференц Ђурчањ и „доларска левица“ били „за рат у највећој могућој мери“. Они су у више наврата јасно истакли да ће послати оружје, па чак и трупе у Украјину, наводи се у саопштењу странке.
„Табор Ђурчањ стално лаже и покушава да увуче Мађарску у рат, јер му за то плаћају у готовини из иностранства. Фидес и демохришћани, међутим, неће поклекнути ни под притиском проратне левице и чврсто ће задржати своју промировну позицију", наводи се у саопштењу.
Comments