top of page

Ватерполо: "Нови Београд" надигран од "Ференцвароша"

Ватерполисти "Новог Београда" поражени су у 11. колу Лиге шампиона. Они су на свом базену изгубили од "Ференцвароша" са 14:11 (6:3, 1:0, 2:4, 5:4).

Гости из Мађарске су много боље почели меч. Беспрекорно су користили ситуације са играчем више у базену, па су уз завидну ефикасност већ у првој четвртини стекли три гола предности. Са друге стране, Нови Београд је тешко проналазио пут до мреће гостију. Одлично је бранио голман Ференцвароша Сома Вогел, био је несавладив у другој деоници, а период слабије игре Новобеограђана мађарски тим је искористио да дође до пет голова предности (8:3). Међутим, то као да је коначно пробудило домаћи тим који је заиграо много одлучније у нападу и енергичније у одбрани. То је дало резултат, па је Нови Београд у последњу четвртину ушао са подношљива два гола заостатка. Ипак, јурећи константну предност гостију Новобеограђанима је у последњој деоници понестало снаге и концетрације што је искусни састав Ференцвароша искористио на прави начин и забележио важну победу. Најефикаснији у победничкој екипи био је Фекете са три гола, док се код домаћих Јакшић такође три пута уписао у листу стрелаца. Пред почетак утакмице, капитену Новог Београда Душану Мандићу уручена је награда за најбољег ватерполисту света за 2021. годину у избору престижног специјализованог портала „Тотал ватерполо“. Гласали су селектори и капитени репрезентација које су учествовале на Олимпијским играма у Токију, тренери клубова који су прошле сезоне играли на Фајнал-ејту Евролиге као и новинари из Америке и Европе. Ово ласкаво признање уручио му је капитен Ференцвароша Денеш Варга, прошлогодишњи лауреат.