top of page

Ватерполо: Србија савладала Мађарску на путу за финале ЕП-а

Ватерполо репрезентација Србије до 19 година се, победом против Мађарске - 18:17, пласирала у финале Европског првенства. У најбољој утакмици на турниру, Србија је после петерца савладала састав Мађарске и тако се изборила у финале.

У недељу ће Србији ривал бити победник другог полуфинала Шпанија – Грчка. То је трећа медаља за српске млађе категорије овог лета, прилика да се стигне и до злата. Сјајан меч у којем се Србија није уплашила снаге ривала. Ова генерација појачана Мартиновићем и Бауцалом желела је реванш за пораз у финалу СП у Београду, такође на петерце. Почела је Србија одлично и већ после три минута са два гола Мартиновића и једним Урошевића повела 3:1. Тада су Мађари показали класу, кренули у серију од четири поготка коју је крајем четвртине прекинуо трећим голом Мариновић. После изједначења Урошевића Мађари су поново направили серију, са три гола имали безбедних 8:5. Држали су предност до полувремена 9:7 а пет голова је постигао сјајни капитен Мартиновић за којег Мађари нису имали решење. У трећем делу се играло гол за гол али је Србија била та која је диктирала. Гавриловић за 8:9, Kојић за 9:10, Бауцало за 10:11 и коначно изједначење преко Kовачевића 11:11 за егал улазак у последњу четвртину. У том делу није било Василија Мартиновића који је искључен због три личне греше крајем трећег дела. Мађари су поново два пута имали гол вишка али су Kојић и Урошевић држали резултат да би Димитријевић после сјајне акције 45 секунди пре краја донео предност Србији 14:13, први пут после оног вођства у првој четвртини. Ипак седам секунди пре краја Вигвари је са играчем више изборио петерце. У серији је бранио Пајковић. Прве две серије су донеле голове, за Србију Kовачевић и Kојић. Пајковић је затим одбранио ударац Месароша али је Урошевић затим то поништио погодивши пречку. Потом је Пајковић зауставио ударав Лакатоша. Предност је донео Јауковић, изједначио је Молнар а гол за победу постигао је Петар Станић. Мађарска – Србија 17:18 (5:4, 4:3, 2:4, 3:3- 3:4) МАЂАРСKА: Данка, Татраи 4, Молнар 3, Лакатош 1, Салај, Пето 1, Месарош 4, Нађи, Kлар 1, Вигвари 3, Висмег, Нађи, Kовач. СРБИЈА: Пајковић, Мараш, Димитријевић 1, Бауцало 1, Kојић 3, Гавриловић 1, Јауковић 1, Урошевић 3, Мартиновић 5, Брешћански, Станић 1, Kовачевић 2, Виријевић.