top of page

КГ: Раднички - Ференцварош нерешено

У спектакуларном дербију другог кола Лиге шампиона, ватерполисти крагујевачког Радничког направили су велики успех, освојивши бод против актуелног вицешампиона и претходног првака тог такмичења, екипе Ференцвароша из Мађарске, у фантастичној атмосфери препуног базена у Kрагујевцу – 11:11.

Мађарски тим, који је у претходне четири сезоне на евро-сцени освоји два Kупа Европе, Лигу шампиона и сребро у најелитнијем европском клупском такмичењу, важио је за великог фаворита у овом дуелу, али су млади изабраници Уроша Стевановића још једном показали да су изузетно талентовани и да могу да парирају најбољим тимовима у Европи. Од самог старта распламсала се велика борба. Раднички је повео средином прве четвртине, преко Марка Радуловића, али је леворуки мађарски репрезентативац Мартон Вамош са два везана гола донео гостима преокрет. Ипак, да тимови оду поравнати на први предах постарао се Никола Лукић – 2:2. Kрагујевчани су потом још три пута долазили у вођство, али су Мађари 22 секунде пре полувремена ипак преокренули (6:5), а онда је Алекса Укропина из звук сирене послао прелепу параболу у гол голмана мађарске репрезентације Симона Фогела – 6:6. У трећој четвртини темпо игре је мало опао, а гости су успели да стекну гол предности пред одлучујући период (8:7). Гости су потом везали још три гола и побегли на, чинило се, недостижних „плус четири“ тачно четири минута пре краја (11:7). Међутим, храбра чета тренера Уроша Стевановића није се предавала. Одмах је заостатак смањио Никола Лукић, али су мреже потом мировале два минута, па је све више изгледало да ће бодови у Будимпешту. А онда, минут и 46 секунди пре краја Милош Миличић је лобовао Фогела и подгрејао наде Kрагујевчана (11:9). Тада је на сцену ступио фантастични шутер Милуш Ћук и најпре на истеку претпоследњег минута погодио из фаула, а онда, 14 секунди пре краја изједначио, за велику радост крагујевачке публике. Најефикаснији у екипи Радничког био је Милош Ћук са три гола, а пратили су га Алекса Укропина и Никола Лукић са по два. На другој страни предњачио је Силард Јаншик са четири гола, Мартон Вамош додао је три, а Денеш Варга два. Паклени новембарски ритам важних утакмица за Kрагујевчане наставља се већ у суботу од 19 часова, када на Бањици играју суперлигашки окршај са Партизаном, док их нова утакмица на домаћем базену у Лиги шампиона очекује у петак, 19. новембра, од 20.30 сати, са италијанским шампионом Брешом.